Weekendowy wypad motocyklem do Szwecji

Weekendowy wypad motocyklem do Szwecji

Kod: EU_SE_Nynashamn_Karskorona
Opis: Motocyklem do Szwecji w weekend
Kraj: Szwecja
Lokalizacja początku: port Nynashamn (Szwecja)
Lokalizacja końca: port Karskorona(Szwecja)
Trudność: 2/5
Płatna: Nie
Długość: 641 km
Czas przejazdu: dwa dni (13 h)
Noclegi: Tak (1)
Promy: Tak (bezpłatne)

Motocyklem do Szwecji na weekend

Krótki ale intensywny wyjazd motocyklem do Szwecji jest jak najbardziej realny. Jeśli chcesz zakosztować jazdy po szwedzkich drogach, ale urlop masz już za sobą – jest taka możliwość! Wystarczy że skorzystasz z dwóch linii promowych. Do Szwecji wybierz się linią Polferries z Gdańska do Nynashamn. Prom dopływa na miejsce o 12:00 więc masz przed sobą pół soboty na jazdę i podziwianie widoków. Zanocuj po drodze w namiocie lub hotelu. W niedzielę kontynuuj swoją podróż nad Bałtykiem w kierunku Karskorony. Dotrzesz tam pod wieczór i do Polski wypłyniesz o 21:00 rejsem Stena Line do Gdyni. Na polskiej ziemi staniesz w poniedziałek wczesnym rankiem. Da się? Oczywiście!

Kilka słów o trasie

Trasa prowadzi bocznymi drogami, przez lasy i nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Ruch samochodowy na większości odcinków jest minimalny. Na trasie jest sporo zakrętów, niektóre odcinki są bardzo wąskie ale przejezdne dla każdego typu motocykla. Po drodze możesz zobaczyć kilka atrakcji turystycznych takich jak miasto Kalmar, duńską twierdzę, widowiskowy most na Olandię oraz archipelag Karlskorony.

Jadąc motocyklem do Szwecji przygotuj się na chillout, spokojną jazdę i nieustanny kontakt z przyrodą. Dzienne dystanse 300 km nie powinny być problemem nawet dla początkujących turystów. Dodatkową atrakcją są krótkie przeprawy małymi promami z których można podziwiać morskie zatoki.

Niniejsza trasa jest kompilacją następujących tras opublikowanych wcześniej na blogu:

Przebieg trasy zakłada nocleg w miejscowości Vastervik, w hotelu Kungsljus oraz przejazd przez wybrane atrakcje:

  • punkt widokowy – most na Olandię
  • miasto Kalmar
  • duńską twierdzę Kristianopel
  • Petroglify w Möckleryd
  • przylądek Finskan

Pozostałe szczegóły trasy oraz wybrane zdjęcia znajdziesz w poszczególnych opisach. Koniecznie zapoznaj się też z poradami praktycznymi dotyczącymi jazdy motocyklem do Szwecji oraz artykułem o przeprawie promowej do Nynasham

Kompletna trasa do pobrania

Przydatne odnośniki